سرخط خبرها
خانه / اخبار روز طب سنتی / هشت نسخه برای چاق شدن

هشت نسخه برای چاق شدن

اگر ميل داريد كه چاق شويد پرهيز كنيد از خوردن:

ترشى‏جات، سركه، هندوانه، گيلاس، پرتقال ترش، ليموترش، آب‏غوره، هلو، آلو، آلوچه، لواشك‏ها، كاهو، پياز و مصرف دخانيات، همچنين پرهيز كنيد از پياده‏روى‏ها يا دويدن يا ورزش‏هاى طولانى و سنگين، كارهاى سخت و سنگين و اعمالى كه باعث عرق‏ريزى فراوان مى‏شوند، ماندن در مكان‏هاى بسيار گرم، بى‏خوابى شب و فعاليت‏هاى جنسى و بالا رفتن از كوه و تپه و پله همچنين گريه و غم و غصه و ناراحتى و عصبانيت.

چاق کننده

بايد از خوراكى‏هايى كه چاق‏كننده هستند زياد استفاده كنيد، مانند: گوشت، كباب، نان با كره و عسل، نان با پنير و مرزه، نان با پنير و خرما، نان با كره و خرما، كته‏ى برنج با پرتقال شيرين، شير گاو با عسل، شير گاوميش، شير خر با شكر، گوشت شتر يا كوهان شتر، نان قندى، شيرينى‏هاى قنادى، چربى‏جات، روغن‏هاى مايع، تخم‏مرغ، زرده‏ى تخم‏مرغ خام مخلوط با شير و عسل، انگور زرد و رسيده، موز، توت خشك، انجير خشك، سنجد، ذرت، كشمش، چغندر لبويى، كلم، هويج يا آب هويج، خربزه، پسته، فندق، بادام، گردو، قند، عسل، خرما، نخود يا نخودچى، كنجد، يونجه يا تخم يونجه يا عرق يونجه و مرباى بادام. همچنين استشمام بوى خوش و پوشيدن لباس‏ها و كفش راحت نيز مفيد است.

ضمنا مى‏توانيد 40 روز، همه روزه صبح‏ها قبل از صبحانه انجير و انيسون را درهم بكوبيد و بخوريد.

* قبل از هر غذا نيم ليوان عرق يونجه ميل كنيد.

* سه روز پى‏درپى دارچين را با زرده‏ى تخم‏مرغ مخلوط كنيد و بخوريد.

* پسته‏ى وحشى و بادام را بكوبيد و با شكر ساييده شده يا خاك قند مخلوط كرده و بعد از غذا يك قاشق ميل كنيد.

* مغز بادام، مغز فندق، مغز پسته و مغز گردو را نرم بكوبيد، بعد با قند ساييده شده مخلوط كنيد و هر روز عصر مقدارى از آن را با سرشير مخلوط كرده و با نان بخوريد و پس از هر غذاى روزانه به جاى چاى تخم كرفس را دم كنيد و بنوشيد.

* هر روز صبح به جاى صبحانه كشمش يا خرما يا انجير خشك يا توت خشك يا انگور زرد و رسيده بخوريد و اگر بازهم ميل به خوردن غذا داريد نان با پنير و مرزه يا نان با پنير و خرما يا نان با كره و عسل بخوريد و ظهر كته‏ى برنج با ماست يا با پرتقال شيرين بخوريد و روى آن مغز گردو يا يك نوع ميوه ميل كنيد و در طول روز نيز چند مرتبه آب انگور بنوشيد.

* قدومه‏ى شيرازى، مغز حب المحلب، دارچين، قرفه، زعفران، شقاقل، تخم خشخاش، زنجبيل، بوزيدان، جوزبويا، برنج، سياهدانه، كتيرا و نشاسته، همه را نرم بساييد، بعد مغز پسته، مغز فندق، مغز بادام، مغز گردو و كنجد را نيز جداگانه نرم بكوبيد، بعد همه را با پودر نارگيل و شير عسل مخلوط كرده و بعد از هر غذاى روزانه يك يا دو قاشق ميل كنيد.

* گندم بوداده، برنج، شكر و تخم خشخاش از هر كدام 100 گرم را نرم بساييد، بعد شاهدانه، مغز بادام، مغز پسته، مغز فندق و مغز گردو از هركدام 100 گرم را نرم بكوبيد، بعد 500 گرم نبات را نيز جداگانه كوبيده، سپس همه را مخلوط كرده و بعد از هر غذاى روزانه يك قاشق غذاخورى از آن را بخوريد و در طول روز از غذاهاى شيرين و چاق‏كننده استفاده كنيد.

* زنجبيل، آمله‏ى مقشر، پوست هليله‏ى زرد، پوست هليله‏ى كابلى و هليله‏ى سياه از هركدام 10 گرم، شقاقل، بهمن سرخ و سفيد و تودرى سرخ و سفيد از هركدام 20 گرم و مغز تخم زبان گنجشك 40 گرم، همه را بسيار نرم بساييد، بعد كنجد، مغز بادام شيرين و مغز پسته‏ى خام از هركدام 200 گرم را نرم بكوبيد، سپس همه را با يك كيلو عسل مخلوط كرده و هر روز صبح، ظهر و شب، هربار يك قاشق شربت‏خورى از آن را ميل كنيد.

منبع: دائرة المعارف گياه درمانى ايران

همچنین ببینید

بواسیر

درمان بواسیر در طب سنتی بوعلی

درمان بواسیر در طب سنتی بوعلی تا ۱۵ روز صبح ناشتا یک روز در میان …

23 دیدگاه

 1. باتشکر از سایت خوبتان

 2. با سلام لطفا دارویی گیاهی برای افزایش وزن معرفی کنید

 3. بوعلی باب سلامتی

  عرق یونجه بهتریت چاق کننده است

 4. سلام خسته نباشید

 5. شیر خر از کجا بیاریم؟

 6. آیا عرق یونجه بصورت تکی بهتر است یا
  استفاده از معجون چاق کننده که ترکیبی از گیاهان چاق کننده هست؟

 7. بوعلی باب سلامتی

  عرق یونجه به صورت مداوم بسیار موثر است
  البته باید مزاج شخص رو هم در نظر بگیرم مثلا اگه سرد تر باشه عرق یونجه زیاد خوب نیست

 8. بوعلی باب سلامتی

  بگردی پیاد میشه

 9. سلام… اگر عرق ینجه رو به برای چاق شدن استفاده کنم چقدر طول میکشه تا نتیجه رو ببینم؟

 10. سایتتون عااااااالیه عاااااااالی..ممنونم

 11. بوعلی باب سلامتی

  ۲۰ ال ۳۰ روز

 12. سلام خسته نباشید از زحمتاتون

 13. سپاسگذارم عالی بود ?✌
  ???????

 14. سلام دوست عزیز
  مشکل منم لاغریه و تمام راه های چاقی رو امتحان کردم.من وزنم ۵۴هست که دوکیلو کمبود وزن دارم
  اول از همه از دگزا و سیپروهپتادین شروع کردم که ۷ما خوردم و وزنم به ۶۰رسیده بود و چون هیکلم خوب شده بود همون ۶۰رو تا ۷ماه نگه داشتم
  بعد ۴ماه از پودر های گین آپ استفاده کردم.پیش دکتر طب سنتی هم رفتم که پودر مسمن عرق یونجه کاسنی شاهتره ارده شیره.با چندتا چیز دیگه بهم داد که اینارم یک ماه خوردم ولی هیچ تاثیری نداشت که از ۶۰کیلو رسیدم به همون وزن اولیه.
  در ضمن ۲الی۳ماه هم از عرق یونجه استفاده میکردم اما هیچی ک هیچی
  مزاج منم گرم و خشک صفراوی حاد است.یک سال گذشت و رفتم
  دکتر تغدیه اونم بهم پودر جنرال تونیک و قرص شیکوریدین و شربت اشتها آور داده
  اما هیچ تاثیری تو اشتهام نذاشته ک هیچ . هم خودم هم صورتم لاغر شده
  باید چکار کنم؟
  یه راهی بذارین جلوپام

 15. بوعلی باب سلامتی

  پودر سنجد و عرق چنار و پودر مالت جو و گندم مصرف کنید

 16. سلام.
  من وزنم ۴۵ و قدم ۱۶۸هست,بیست روز دیگه عروسیمه تو رو خدا یک راه سریع بهم بگید برای چاق شدن,اگر برگشت هم داشت بعدا اشکالی نداره فقط میخوام پونزده روزه چاق بشم,هم کل بدنم و هم صورتم…

 17. در ضمن من خیلی استرسی هستم و با کمترین استرس و ناراحتی سریع وزن کم میکنم,میترسم تو این پونزده روز که فوق العاده کار و استرس و خستگی و بی خوابی دارم از همینی که هستم هم کمتر بشم….:-(

 18. بوعلی باب سلامتی

  مصرف عرق یونجه نیم ساعت قبل از هر وعده غذایی همراه با دو عدد قرص شیکوریدین
  میان وعده غذایی ۱ قاشق پودر مسمن همراه با یک لیوان شیر

 19. بوعلی باب سلامتی

  مصرف عرق بهارنارنج قبل از خواب

 20. واقعا عرق یونجه چاق میکنه

 21. بله عرق یونجه چاق کننده است

 22. سلام من قدم ۱۸۰و وزنم ۵۵کیلو هست و خیلی کمبود وزن دارم بهم چی پیشنهاد میکنید؟عرق یونجه هم میخورم و اشتهام رو بیشتر کرده و همچنین طبعم خیلی گرمه
  ممنون میشم جواب بدید

 23. بوعلی باب سلامتی

  از نسخه جینسینگ استفاده کنید