سرخط خبرها
خانه / اخبار روز طب سنتی / راههای پسردار شدن در طب سنتی

راههای پسردار شدن در طب سنتی

دارو گیاهی برای پسردار شدن , راههای پسردار شدن قبل از بارداری و راههای پسر شدن جنین در طب سنتی به طور کامل توسط محققین بوعلی باب سلامی شرح داده می شود
به دنیا آوردن دختر یا پسر به میل خود در طب سنتی:
به‏طور عادى و طبق معادلات آمارى احتمال تولد دختر یا پسر در هر زایمان ۲/ ۱ است. مثلا اگر یک خانم در سه حاملگى متوالى صاحب دختر شده باشد در چهارمین حاملگى نیز شانس به دنیا آمدن دختر براى او همچنان ۲/ ۱ مى ‏باشد. این موضوع تا آخر ادامه خواهد داشت.
اما در حال حاضر با داشتن آگاهى و رعایت نکات خاصى این امکان وجود دارد که بتوان تا حدود ۵% تا ۱۰% به نفع خواسته‏ى خود در تعیین دختر یا پسر بودن فرزند مؤثر واقع شود. براى به دنیا آوردن دختر یا پسر به میل خود، باید دو موضوع مختلف رعایت شود، اجراى‏ هر موضوع به تنهایى، فقط تا حد معینى مى‏ تواند مؤثر باشد ولى رعایت دو موضوع همراه باهم شانس موفقیت را افزایش مى‏ دهند و منجر به پسر دار شدن شوند

این دو موضوع مهم که در به وجود آمدن دختر یا پسر مؤثرند، عبارتند از:
مکانیسم اسیدى یا قلیایى بودن محیط رحم و دیگر زمان مقاربت یا آمیزش جنسى که منجر به پسر دار شدن یا دختر دار شدن می شوند
۱- تأثیر محیط اسیدى یا قلیایى در به وجود آمدن دختر یا پسر: به‏طور کلى قلیایى شدن محیط دستگاه تناسلى یا رحم در خانم‏ها احتمال یا شانس به وجود آوردن پسر را افزایش مى‏دهد، اما برعکس در محیط اسیدى احتمال یا شانس به وجود آمدن دختر زیادتر مى‏باشد. با دو روش مختلف ممکن است به تغییرPH محیط دستگاه تناسلى پرداخت؛ یکى به وسیله‏ى نوع تغذیه و دیگر با شستشوى رحم یا مجراى تناسلى با مواد مخصوص.
الف- تأثیر نوع تغذیه یا مواد غذایى: نوع تغذیه و انتخاب مواد غذایى به‏خصوص از چند ماه قبل از مقاربت به قصد حاملگى مى‏تواند تا حدودى در تعیین جنسیت‏ جنین‏ مؤثر باشد، زیرا بعضى از مواد غذایى داراى واکنش اسیدى و بعضى دیگر داراى واکنش قلیایى هستند. غذاهایى که مصرف آنها مى‏توانند باعث قلیایى شدن محیط رحم و در نتیجه باعث افزایش شانس پسر شدن گردند، عبارتند از: شیر، میوه‏جات، سبزیجات، برگه‏ى زردآلو، بادام، لوبیا، نخود، برگ چغندر، سیر، خرما، انجیر و مواد غذایى حاوى جوش‏شیرین.
غذاهایى که مصرف آنها مى‏توانند باعث اسیدى شدن محیط رحم و در نتیجه باعث افزایش شانس دختر شدن گردند، عبارتند از: نان، غلات شامل ذرت، گوشت، تخم‏مرغ، پنیر، برنج، عدس، گوجه، آلو، گردو و شلغم.
ب- تأثیر کاربرد بعضى مواد در مجراى تناسلى خانم‏ها: شستشوى مهبل یا مجراى تناسلى با محلول جوش‏شیرین، احتمال به وجود آمدن پسر را زیاد مى‏کند، اما شستشوى این قسمت از دستگاه تناسلى با محلول سرکه احتمال دختر شدن را بالا مى‏برد. علت موضوع گفته شده در بالا این است که اسپرماتوزوئیدها یعنى سلول‏هاى تناسلى آقایان که حاوى کروموزوم‏Y هستند در محیط اسیدى مقاومت کمترى دارند.
برعکس سلول تناسلى مردها که حاوى کروموزوم‏X هستند، در محیط قلیایى استقامت و پایدارى کمترى دارند. لازم به ذکر است که سلول‏هاى تناسلى مردها که حاوى کروموزوم از نوع‏Y هستند، مسئول به وجود آمدن پسر و سلول‏هاى تناسلى حاوى کروموزوم از نوع‏X مسئول به وجود آمدن دختر هستند.
کروموزوم‏ها به صورت رشته‏هاى نخى شکل داخل هسته‏ى سلول‏ها قرار دارند و وظیفه‏ى آنها انتقال صفات ارثى است. تعداد این رشته‏ها در هریک از سلول‏هاى بدن انسان ۴۶ عدد است که به صورت جفت یا زوج قرار گرفته‏اند. اما در سلول‏هاى تناسلى در زن و مرد (سلول‏هاى تخمک در زن و اسپرم در مرد) استثنائا فقط ۲۳ کروموزم به صورت فرد یا تکى وجود دارد. در موقع آمیزش جنسى، در طى ترکیب سلول‏هاى تناسلى زن و مرد با یکدیگر، براى به وجود آمدن بدن رویان یا جنین، سلول‏هایى ایجاد مى‏شوند که هرکدام حاوى ۴۶ عدد کروموزوم هستند. به این ترتیب که ۲۳ عدد کروموزوم از زن و ۲۳ عدد کروموزوم نیز از مرد در ساختمان هریک از سلول‏هاى رویان و بدن فرزند به ارث مى‏رسد.
به عبارت دیگر سلول تخمک در زن و همچنین سلول‏هاى اسپرم در مرد از نظر نوع و تعداد کروموزوم‏ها با سایر سلول‏هاى بدن تفاوت دارند. در هریک از تخمک‏هاى زن تعداد ۲۲ عدد کروموزوم بدنى یا غیر جنسى‏ و یک عدد کروموزوم جنسى‏ وجود دارد که‏ همگى فقط از نوع‏X هستند، اما در سلول‏هاى تناسلى مرد یا اسپرم ممکن است بعضى از آنها کروموزوم جنسى از نوع‏X و در بعضى دیگر از نوع‏Y وجود داشته باشد.
در موقع آمیزش یک مرد با زن و ترکیب شدن تخمک با سلول اسپرم اگر کروموزوم جنسى موجود در اسپرم از نوع‏X باشد، آنها صاحب دختر خواهند شد اما اگر کروموزوم جنسى در سلول اسپرم از نوع‏Y باشد، پسر به وجود خواهد آمد. مجددا یادآور مى‏شویم که سلول‏هاى تخمک در زن و سلول‏هاى اسپرم در مرد به‏طور طبیعى داراى نیمى از کروموزوم‏ها در سایر سلول‏هاى بدن هستند. همچنین باید دانست که به‏طور مساوى ۵۰% از سلول‏هاى جنسى موجود در اسپرم حاوى کروموزوم از نوع‏X و ۵۰% دیگر حاوى کروموزوم از نوع‏Y هستند. اما سلول‏هاى تخمک در خانم‏ها همگى فقط داراى کروموزوم جنسى از نوع‏X مى‏باشند. بنابراین تخمک یا سلول تناسلى زن تأثیرى در تعیین دختر یا پسر شدن فرزند ندارد بلکه سلول تناسلى مرد است که تعیین‏کننده مى‏باشد.
بنابراین در موقع مقاربت و آمیزش جنسى اگر تخمک یا سلول تناسلى زن با یکى از سلول‏هاى تناسلى مرد که داراى کروموزوم جنسى از نوع‏X است ترکیب شود فرزند آنها دختر خواهد بود. بدیهى است کروموزوم‏هاى بدن این دختر نیز مانند تمام دخترها و زن‏هاى دیگر جهان به صورت زوج‏هاى‏XX خواهند بود زیرا یک کروموزوم‏X به‏طور اتفاقى از یکى از سلول‏هاى تناسلى پدر و یک کروموزوم‏X دیگر هم به‏طور الزامى و تغییرناپذیر از مادر به او رسیده است.
اما اگر یکى از سلول‏هاى تناسلى مرد که به‏طور اتفاقى داراى کروموزوم‏Y است با تخمک یا سلول تناسلى زن آمیزش پیدا کند، فرزند حاصل از این آمیزش پسر بوده و کروموزوم‏هاى بدن این پسر نیز مانند سایر پسرها و مردان جهان به صورت‏XY خواهند بود. بدیهى است این پسر نیز کروموزوم‏X را الزاما از سلول تناسلى مادر و کروموزوم‏Y را به‏طور شانسى و اتفاقى از پدر دریافت کرده است. تفاوت ظاهرى این دو نوع کروموزوم در زیر میکروسکوپ، کوچکتر بودن اندازه‏ى کروموزوم‏Y نسبت به کروموزوم‏X مى ‏باشد.

۲- تأثیر زمان مقاربت در به وجود آمدن دختر یا پسر: آمیزش جنسى به منظور تولید فرزند، هرچه به زمان تخمک‏ گذارى زن نزدیک‏تر باشد، احتمال به وجود آمدن پسر بیشتر است و برعکس عمل مقاربت براى تشکیل رویان یا جنین، هر اندازه که از زمان تخمک‏ گذارى فاصله داشته باشد احتمال یا شانس دختر شدن بیشتر خواهد بود. همان‏طور که قبلا نیز در این کتاب بیان شده است زمان تخمک‏گذارى در خانم‏ها در هر دوره‏ى تناسلى معمولا در حدود روز چهاردهم بعد از اولین روز قاعدگى است. یادآور مى‏ شویم رعایت این موضوع نیز به تنهایى مى‏تواند تا حدود ۳%- ۴% براى به دنیا آوردن دختر یا پسر به انتخاب خود مؤثر باشد. بنابراین رعایت دو موضوع که قبلا گفته شده همراه باهم شانس موفقیت براى به دنیا آوردن دختر یا پسر به میل خود را افزایش مى‏دهد.

تغذیه و روشهای پسردار شدن در طب سنتی
باید از هنگامى که تصمیم به پسردار شدن گرفتید و از سه ماه قبل از باردار شدن غذاها را شورتر از قبل بخورید و از قارچ، کنگر، موز، اسفناج، بلوط و خرما زیاد استفاده کنید و در عوض از خوردن تخم‏مرغ و غذاهایى که با تخم‏مرغ درست مى‏شوند، همچنین از خوردن شیر بپرهیزید.
هر ماه یک‏بار ابهل، بهمن پیچ، ریشه‏ى اریسا، ریشه‏ى انجبار، بسبایج، تخم کاسنى، گل بنفشه، ریوند چینى، سنامکى، پوست هلیله‏ى زرد، گل محمدى و رازیانه از هرکدام ۲۰ گرم را نیم‏کوب کرده و به ۱۰ قسمت مساوى تقسیم کنید و هر قسمت آن را یک روز بجوشانید و آب صاف‏کرده‏اش را شیرین کرده و قبل از صبحانه بنوشید. بعد تفاله‏ى آن را در آب جوش بخیسانید و شب باز در همان آب بجوشانید و آبش را بنوشید این جوشانده باید از شروع پاکى مصرف شود و ۱۰ روز متوالى ادامه یابد و هر ماه تکرار شود تا هنگامى که حامله شوید.
هر مرتبه حدود ۱۵ دقیقه قبل از مقاربت، دو قاشق غذاخورى جوش‏شیرین را در یک فنجان آب مخلوط کنید و با آن داخل واژن را خوب شستشو دهید و از همسر خود بخواهید که تمام نطفه را داخل رحم و در انتهاى آن بریزد. همچنین بهتر است که چند ساعت قبل از هر آمیزش مقدارى توت‏فرنگى بخورید، اگر قبل از نزدیکى خایه و ناف خرگوش نر را کوبیده و داخل رحم بگذارید، مفید خواهد بود، ضمنا توصیه مى‏شود از میوه‏هاى ترش، توت‏فرنگى، کاهو، خرما، انگور زرد و رسیده، سبزیجات تازه‏ى چیده شده بیشتر استفاده کنید. بهتر است در سه ماه اول حاملگى یعنى از هنگام عقب‏افتادگى به مدت سه ماه از خوراکى‏هاى فوق و دنبلان و سالویته بخورید. از جوش‏شیرین داخل غذاهاى روزانه هم استفاده کنید. لازم است از روزى که تصمیم به پسردار شدن گرفتید از خوردن سبزى‏هاى خشک یا مانده یا پیر شده، رازیانه، گوشت و ماءالشعیر (آب جو) پرهیز کنید.

علامت پسر بودن نوزاد در طب سنتی:
اگر نوزاد پسر بود باید رنگ چهره‏ى خانم صاف، شفاف و ادرار رنگین باشد. پستان راست کمى بزرگتر از پستان چپ و رنگ نوک پستان به سرخى گراید. حرکت جنین در طرف راست شکم باشد. حرکات زن ملایم و هنگام درد زایمان، درد از کمر ظاهر و به شکم برسد.

دختر شدن نوزاد در طب سنتی:
اگر میل دارید صاحب فرزند دختر شوید، از سه ماه قبل از تصمیم، پرهیز کنید از خوردن: قارچ، بلوط، نمک، کنگر، موز، اسفناج، خرما، توت‏فرنگى، کاهو، سبزیجات تازه، انگور، جوش‏شیرین، سالویته، دنبلان و میوه‏هاى ترش و در مقابل از سبزیجات پیر شده یا خشک، سرکه، رازیانه، ماءالشعیر (آب جو)، سوپ جو، گوشت و قارچ بیشتر استفاده کنید. قبل از نزدیکى ناف خرگوش ماده را بکوبید و داخل رحم بگذارید. بهتر است قبل از مجامعت نیز دو قاشق غذاخورى سرکه‏ى سفید را در یک فنجان آب مخلوط کرده و خوب داخل واژن را شستشو دهید.

علامت دختر بودن نوزاد در طب سنتی:
اگر نوزاد دختر بود باید رنگ چهره خانم تیره باشد، رنگ ادرار سفید باشد، پستان چپ بزرگتر از پستان راست باشد، میل به خوردن خوراکى‏هاى ترش‏مزه و خوردن خوراک‏ها یا غیر خوراکى‏هاى کثیف داشتن، حرکت جنین در طرف چپ شکم باشد، رنگ نوک پستان به سیاهى گراید و هنگام درد زایمان، درد از ناف و یا زیر شکم شروع شود.

پسر دار شدن به زبان بوعلی سینا:
تخمابى که سبب تولید جنین نر مى‏ شود، بستگى به حالت ویژه تخمه ‏اى دارد که در نرینه یا مادینه به وجود مى‏آید. اگر تخم مرد گرم و در اندازه زیاد باشد و جماع در وقت مناسب و خوب انجام شود و زن تازه از حیض پاک شده باشد و تخم از طرف راست تن تراوش کند- که گرم‏تر از آن آب پشت است که از طرف چپ بدن مى‏آید و در قوام نیز پرمایه‏تر است و از کلیه راست مى‏تراود؛ زیرا کلیه راست گرم‏تر و بالاتر از کلیه چپ است و به کبد نزدیک‏تر است- و همچنین اگر تخم مرد- که خمیر مایه جنین مى‏شود- به طرف راست زهدان بریزد، شرایط به وجود آمدن جنین نر کامل‏تر انجام مى‏گیرد.
آب پشت زن نیز در تکوین جنین نر در شرایط خاصى دخالت دارد؛ مثلا اگر آنهم نسبتا گرم و پرمایه باشد و در طرف راست زهدان خمیر مایه جنین را دریافت کند، فصل و محیط زیست سردسیر باشد و در ایّام وزیدن بادهاى شمالى جماع صورت گیرد، همگى سبب نرینه به وجود آوردن است. عکس این شرایط را در نظر بگیر و الگو قرار ده که نتیجه‏اش تولید جنین مادینه مى‏شود.
سن و سال از جمله تازه جوانى، جوانى و میانسالى نیز در این زمینه دخالتهایى دارند.
برخى از اطباء گویند اگر آب پشت مرد از طرف راست تن مرد آید و به طرف راست زهدان زن ریزش کند، جنین نر مى‏شود، و اگر از طرف چپ مرد آب پشت آید و به طرف چپ زهدان بریزد، جنین دختر خواهد بود.
اگر تخمه از طرف چپ تن مرد آید و به طرف راست زهدان زن بریزد، جنین دخترى مى ‏شود که مزاج و رفتار مردانه دارد.
اگر آب پشت از طرف راست مرد تراوش کند و به طرف چپ زهدان درآید جنین خنثى (نه نر نه ماده) به وجود آید.
طبیبى گوید «اگر از روزى که زن از حیض پاک مى‏شود و خود را مى‏شوید تا پنج روز با مرد آمیزش کند، جنین‏ پسر خواهد بود، اگر زن در میان شش تا هشت روز بعد از پاک شدن از حیض با مرد جمع شود جنین دختر مى‏شود. اگر از هشت روز به بالا تا روز یازدهم با مرد بیامیزد جنین‏ پسر مى‏شود. اگر بعد از یازده روز مجامعت کند جنینى که از آن مجامعت تکوین مى‏یابد نه نر و نه ماده مى‏باشد.» که به عقیده من این شرایط از روى آزمون بروز داده نشده و یک نظر است و بس.
خون زنى که جنین نر در شکم دارد، بسیار گرم‏تر از خون زنى است که جنینش دختر است.

تهیه و تنظیم از گروه بوعلی باب سلامتی
منابع:
ابن سینا، حسین بن عبد الله – مترجم: شرفکندى، عبد الرحمن، قانون (ترجمه شرفکندى)، ۸جلد، سروش – تهران، چاپ: دهم، ۱۳۸۹ ه.ش.
حاجى شریف، احمد، دائره المعارف گیاه درمانى ایران، ۱جلد، حافظ نوین – تهران، چاپ: دوم، ۱۳۸۸ ه.ش.