سرخط خبرها
خانه / اخبار روز طب سنتی / پیشگیری و رفع ورم پروستات از نگاه طب سنتی

پیشگیری و رفع ورم پروستات از نگاه طب سنتی

به گزارش بوعلی باب سلامتی و به نقل از تسنیم، پروستات عضوی مختص مردان است که از ترکیب بافت غده‌اى و بافت لیفى عضلانى تشکیل شده است. پروستات تقریبا به شکل مخروط است که قاعده پروستات در زیر گردن مثانه قرار دارد و رأس پروستات متوجه پایین است. پروستات تقریبا ۴ سانتى متر عرض و ۳ سانتى متر ارتفاع و ۲ سانتى متر قطر قدامى، خلفى دارد.

پروستات
پروستات

توصیه های دکتر محمدعلی زارعیان جهت پیشگیری و رفع ورم پروستات:
۱- یکی از مواردی که در رفع تورم پروستات و مجاری ادراری و کلیه ها مؤثر دانسته‌اند استفاده از شیره خنک‌ها است. شیره خنک ها ترکیبی از چند بذر هستند که بسته به مواد داخله در ترکیب طبیعت گرم، سر یا معتدل خواهند داشت. مثلا ترکیب تخم خربزه، تخم گرمک، تخم شبت و تخم کدوى شیرین گرم، ترکیب تخم خیار، تخم خرفه، تخم گشنیز، تخم کدوى شیرین سرد، و ترکیب تخم خربزه، تخم گرمک، تخم خیار و تخم کدوى شیرین معتدل است.
محمدعلی زارعیان دبیر انجمن تحقیقات طب سنتی ایران می‌گوید: این بذرها را می توان به چند شکل شیره کشید و مصرف کرد یکی از روشها این است که آنها را بجوشانند و صاف کرده و آب آن را  برای درمان پروستات مصرف کنند، راه دیگر برای درمان پروستات این است که آنها را در یک پارچه کتان بسته و در داخل ظرف آب قرار دهند و بعد از ۲۴ ساعت پارچه را خارج کرده و همراه با محتویاتش فشار داده و آب حاصل از آن را مصرف کنند. این شیره خنک ها بسته به طبع بیمار در بهبود وضع کلیه ها و کاهش ورم و التهاب  پروستات و بهبود حال بیمار مبتلا به پروستات مفید است.
۲- دکتر محمدعلی زارعیان افزود: از دیگر داروهایی که به تناسب مزاج بیمار  مبتلا به پروستات می‌توان مورد استفاده قرار داد عبارتند از: مصرف روزانه یک عدد گوجه فرنگی رسیده خام، مصرف روزانه یک عدد کیوی رسیده بدون پوست، مصرف روزانه یک قاشق پلوخوری زرشک خام، مصرف روزانه چند عدد اسپند، خربزه شیرین، خارخسک. برای پروستات مفید است

۳- محمدعلی زارعیان استفاده از آب ترب و آب کرفس در انواع عسر البول(سخت ادرار کردن) از جمله ورم پروستات را سودمند می داند

۴- همچنین دکتر محمدعلی زارعیان اضافه کرد:اسفناج یا برگ کوبیده چغندر را با ریشه شلغم پخته و با ماست و مانند آن ضماد کرده و بر موضع  پروستات مى مالند. از دیگر ضمادهای مورد استفاده ضماد پیاز رنده شده در قسمت پایین ناف است که برای درد پروستات نافع است.

۵- محمدعلی زارعیان دبیر انجمن تحقیقات طب سنتی ایران در ادامه افزود: هرگاه در اثر دستکاری، مجراى ادرار خراشیده، پاره و زخم و متورم شده و راه مجرا به کلى بسته شده باشد، مى توان با شیاف مغز خیار و خوراندن خیار و آب آن به بیمار، رفع عارضه و خونریزى آن را کرد. اگر خیار در دسترس نباشد، مى‌توان از برگ و آب کاهو همین استفاده را کرد. کاربرد اسفناج نیز در این زمینه مفید است.

به نقل از تسنیم

همچنین ببینید

تکرر ادرار

درمان قطره‏ قطره ادرار کردن‏

درمان قطره‏ قطره ادرار کردن‏ و علت های قطره قطره ادرار کردن در طب سنتی …

یک دیدگاه

  1. ممنون مطلب مفییدی بود بو علی