سرخط خبرها
خانه / اخبار روز طب سنتی / بی ضرر ترین روغن تقویت گوش

بی ضرر ترین روغن تقویت گوش

بی ضرر ترین روغن تقویت گوش
اولین روغن تقویت گوش روغن بادام تلخ می باشد
اگر هر هفته یک بار روغن بادام تلخ در گوش چکانده شود بسیار خوب است.

دومین روغن تقویت گوش روغن حنظل می باشد
هر هفته روغن حنظل نیز در گوش چکانده شود هم چرک ها را کاستى مى‏ دهد و هم تقویتى گوش است بر نیروى شنوایى می افزاید!

وزوز گوش
وزوز گوش
ساده ‏ترین دارو براى تقویت گوش پیشگیرى و پاکسازى چرک گوش و درمان مشکلات گوش آب پیاز مى ‏باشد.
آب پیاز بدون کوچکترین عارضه‏ اى چرک گوش را مى‏ زداید و در هر سنى از نوزادى تا کهنسالى مى ‏توان براى پاکسازى یا علاج از آن استفاده کرد.

جهت تقویت گوش و بافت داخلى گوش تغذیه شود و از پیر گوشى و سنگینى شنوایى جلو گیری شود:
هر ۶ ماه یک بار به مدت ۱۵ روز در هر گوش یکى دو قطره روغن حنظل یا روغن گل همیشه بهار با غلظت مناسب چکانده شود تا سموم گوش بیرون آید و بافت داخلى گوش تغذیه شود و از پیر گوشى و سنگینى شنوایى پیشگیرى به عمل آید.

نکته درمورد تقویت گوش:
قطره‏اى که در گوش چکانده مى ‏شود نباید سرد باشد مثلا دارو در یخچال باشد بلافاصله برداشته و در گوش چکانده شود.

ناراحتى گوش هرچه باشد باید مشخص شود که مزاج آن از سردى است یا گرمى و هرکدام که هست درجه سردى و گرمى ‏اش مشخص شود. خشکى و ترى گوش هم دو شاخصه ‏ایست که باید به آن توجه گردد.

داروهاى چکاندنى در گوش و تقویت گوش از آن دست که ما توصیه کردیم، داروهایى است که در دسترس مى ‏باشند تا براى جویندگان مشکلى بوجود نیاید. به‏ عنوان مثال به چند نوع داروهاى چکاندنى و تقویت گوش اشاره مى ‏کنیم:
– جهت تقویت گوش انار را با پوستش بفشارند و آبش را جدا کرده با سرکه و کندر و روغن گل سرخ روى شعله ملایم بپزند تا غلیظ شود در گوش بچکانند.

– جهت تقویت گوش روغن ترب، روغن گل همیشه بهار، روغن مرزنجوش که همراه با زهره بز کرده ‏اند در گوش بچکانند.

– جهت تقویت گوش چکاندن آب پیاز در گوش هم در فنون پیشگیرى از ضعف شنوایى و هم در علاج بیمارى‏ هاى گوش از جمله عفونت‏ هاى گوش مفید مى‏ باشند.

– پس از چکاندن آب پیاز هر شب، تا صبح صبر کنند و بعد روغن حنظل یا همیشه بهار را صبح بچکانند. همه عفونت‏ ها و مواد زیادى از گوش خارج خواهد شد.

هر نوع گرفتگى گوش، درد، عفونت، وزوز گوش، طنین و صداهاى سوت و زنگ و هوهو و غیرو با توجه به سردى و گرمى که بر گوش حاکم است با چکاندنى‏ هایى که گفته شد و برخى که در سطور بعدى عرض خواهم کرد رفع شدنى است.

اگر با زالو درمانى و پاکسازى دستگاه گوارش همراه باشد در بسیارى از موارد که وزوز گوش بیمار را حتى سال‏ها کلافه کرده، درمان کامل صورت پذیرفته است‏ .

شستشودهنده هاى شیمیایى هرکدام داراى عیب و نقص‏هاى متعدد هستند. به همین دلیل است که داروهاى شیمیایى مربوط به گوش، مرتب هرچند سال یک بار تغییر مى‏کنند و داروى جدیدى وارد بازار مى‏شود که عوارض گوناگونى دارد .

داروهاى چکاندنى که در قانون شیخ (ره) قرار دارند داروهایى هستند که در زمان وى از سوى علماى علم طب براى مردم تجویز مى‏ شده است. این داروها عوارض منفى‏ براى مردم نداشته و ندارند. توجه کنید: بورک‏ با سرکه و عسل، زهره گوسفند با روغن زیتون و شراب، یا با روغن بادام تلخ، یا آب گندنا (تره) و آب پیاز با عسل یا با شیر پستان زن و امثال آن همگى از داروهاى چکاندنى بدون ضرر مى ‏باشند.

تهیه و تنظیم از تیم پژوهشی بوعلی باب سلامتی
www.boalii.ir
استفاده از مطالب سایت بدون ذکر منبع طبق ماده ۱۲ قانون جرائم رایانه‌ای مورد پیگیری قرار خواهد گرفت

همچنین ببینید

وزوز گوش

چکاندنی ها در گوش برای تقویت گوش

چکاندنی ها در گوش برای تقویت گوش مجاز به استفاده از چه روغن هایی برای …