خانه / اخبار روز طب سنتی / نسخه گیاهی درمان کیست تخمدان

نسخه گیاهی درمان کیست تخمدان

نسخه گیاهی درمان کیست تخمدان
جهت درمان کیست تخمدان طبق دستورات زیر از نسخه گیاهی استفاده کنید
۱-در درمان کیست تخمدان داروى ۲۱ قسمتى را که در پایان متن آورده ایم روزى ۳ بار طبق دستور انجام دهید.

۲- برای درمان کیست تخمدان آبزن را به صورت تزریق استفاده کنید. دوشیزگان در آب جوشانده آن به مدت نیم ساعت هر شب بنشینند و خانم‏ها از هر دو روش آبزن یا تزریق (حقنه) مى ‏توانند استفاده کنند.

۳- جهت درمان کیست تخمدان قرص کیست تخمدان را طبق دستور زیر بسازید و مصرف کنید.

درمان کیست تخمدان
درمان کیست تخمدان
قرص کیست تخمدان‏ جهت درمان کیست تخمدان:
حنظل، هلیله سیاه، سنا، گل سرخ، تخم کرفس، زنیان، رب ریوند، کبابه چینى مقل لرزق، عسل‏
داروها را بکوبید و نرم کنید و از ریزترین الک بگذارنید، مقل را با مقدارى آب بجوشانید و داروها را در آب آن خمیر کنید و عسل را با آن ممزوج نمایید و به صورت قرص‏هاى یک نخودى درآورید و روزانه از ۳ تا ۹ عدد آن را میل کنید.

کسانى که از خوردن جوشانده عاجز مى ‏باشند مى ‏توانند بجاى آن همراه با مصرف داروى آبزن یا داروى تزریقى قرص فوق را مصرف کنند.

کسانى که مى‏ خواهند تاثیر قوى‏ترى از دارو داشته باشند مى توانند به‏ تناسب مزاج روزى ۳ بار جوشانده و تعدادى قرص کیست تخمدان و داروى آبزن را مصرف کنند. مصرف عرق آویشن و رازیانه هر روز قبل از هر غذا به میزان نیم تا یک استکان براى درمان کیست تخمدان مفید و قاعدگى را تنظیم مى ‏نماید.

به جاى جوشانده ۲۱ قسمتى، از گزنه و سرکه شیره انگور نیز مى‏ توان براى درمان کیست تخمدان استفاده نمود، روش استفاده از گزنه در بخش زخم رحم آورده شده است. بهتر است همزمان با گزنه و سرکه شیره انگور، شستشوهاى مذکور و قرص کیست نیز استفاده شود.

به‏ هرحال همه درمانهاى فوق را تا چند ماه ادامه دهید و تا ریشه ‏کن شدن کامل بیمارى اکیدا از قطع درمان خوددارى نمایید.

جهت درمان کیست و عفونت داروى زیر را بعنوان آبزن یا داروى تزریقى در رحم حقنه کنید :
میوه کاج و تخم گشنیز از هرکدام ۳۰۰ گرم، آویشن و گل ختمى و مریم گلى از هر کدام ۵۰ گرم‏

داروها را نیم‏کوب کنید، هر شب به اندازه یک استکان از آن را در یک تشت کوچک آب بجوشانید و مدت نیم ساعت در آب گرم آن بنشینید.

راه دیگر آن است که یک قاشق غذاخورى داروى نیم‏کوب شده را در ۵/ ۱ لیوان آب بجوشانید تا یک لیوان بماند، صاف کنید و بوسیله سرنگ بزرگ و یا وسیله حقنه در رحم حقنه (تزریق) کنید. سوزن فلزى سرنگ را درآورده و براى سهولت امر قسمت خروجى را با یک شیلنگ اضافى بلندتر نمایید.
موقع حقنه (تزریق) زیر باسن چند بالش بگذارید و پس از حقنه کردن حدود ۱۵ دقیقه صبر کنید تا دارو از رحم خارج نشود. هر شب تکرار کنید و تا بهبودى کامل ادامه دهید. در بعضى مواقع میزان عفونت و ترشحات زرد رنگ آن‏قدر زیاد و منسجم است که ندرتا چند ماه مصرف دارو طول مى ‏کشد و هربار مقدارى عفونت خارج مى‏ گردد. گویى پایانى ندارد

جوشانده ۲۱ قسمتى‏ درمان کیست تخمدان:
گل گاوزبان، انیسون شیرین، انیسون تلخ (زنیان)، زیره سیاه، بومادران، نیلوفر آبى، تخم جعفرى، تخم کاهو، تخم شوید، ناخنک، سداب، سیاه‏دانه، کاکنج (عروسک پشت پرده)، تخم کرفس از هرکدام ۲۵ گرم‏

داروها را خوب باهم مخلوط و به ۲۱ قسمت مساوى تقسیم کنید و روزى ۳ بار هربار یک قسمت را با ۴ لیوان آب بجوشانید تا ۳ لیوان بماند، یک لیوان قبل از غذا و ۲ لیوان بعد از غذا (مجموعا ۹ لیوان در روز) میل نمایید. تا یک هفته همه قسمت‏ها تمام خواهد شد.

منبع:موسوى، محمد، مجموعه پیک شفا، ۱۲جلد، کانون پژوهش – اصفهان، چاپ: دوم، ۱۳۸۸ ه.ش.
تهیه و تنظیم از تیم پژوهشی بوعلی باب سلامتی
www.boalii.ir
استفاده از مطالب سایت بدون ذکر منبع طبق ماده ۱۲ قانون جرائم رایانه‌ای مورد پیگیری قرار خواهد گرفت