سرخط خبرها
خانه / اخبار روز طب سنتی / خواص عجیب زالو به قلم استاد آل اسحاق

خواص عجیب زالو به قلم استاد آل اسحاق

خواص عجیب زالو به قلم استاد آل اسحاق در این مقاله به صورت مختصر با خواص زالو آشنا می شوید با توجه به اهمیت زالو در طب قدیم و جدید بر آن شدیم تا این نوشته استاد آل اسحاق را هم برای شما عزیزان عرضه کنیم. امید ما بهره برداری هر چه بهتر از این مطالب است.

زالو و خواص عجیب آن زالو به عربی « عَلَق » و از نرم‌تنان آبزی است که در شالیزارها و مرداب زندگی می‌کند. جانورشناسان تا کنون ۶۵۰ نوع زالو را شناسایی کرده‌اند که برخی از انواع زالو بسیار سمی و خطرناک هستند و بعضی از انواع زالوها مفید و آثار درمانی ارزنده‌ای دارند که ما در این مقاله به آنها اشاره می‌کنیم.

خواص عجیب زالو به قلم استاد آل اسحاق
خواص عجیب زالو به قلم استاد آل اسحاق

خاصیت درمانی زالو در بزاق دهان او است که ماده ضد انعقاد خون به نام هیرودین است و موجب رقیق شدن خون و باز شدن گرفتگی رگها و در نتیجه افزایش خون‌رسانی به مغز و بدن می‌شود. به عقیده بعضی کارشناسان ۱۰۰ نوع ماده ویژه با اثرات درمانی گوناگون توسط زالو در خون ترشح می‌شود و مورد توجه پزشکان و جراحان قرار گرفته است و در اروپا و آمریکا در موارد گرفتگی رگهای قلب، گرافتهای پوستی و زیبایی پوست و جراحی قلب و پیوند اعضا و تقویت سیستم دفاعی بدن از آن استفاده می‌شود. مجمع پژوهشگران طب گیاهی بوعلی سینا با آزمایش‌های مکرر آثار درمانی زالو را تجربه کرده است.در قانون بوعلی سینا فصلی درباره زالو و علایم زالوهای سمی و زالوهای مفید آمده است. کشورهایی نظیر روسیه و انگلستان و آلمان از تولید و صادرات زالو درآمد هنگفت ارزی بدست می‌آورند. زالو از ۲۵۰۰ سال قبل در هند، یونان، روم، ایران و سپس در اروپا مورد استفاده پزشکی قرار گرفته است و در کشور روسیه بیماریهای مختلف (سردرد و امراض قلبی و پوستی و ضعف قوای جنسی) با زالو معالجه می‌شود. در مسکو و اکراین کرم‌های آرایشی برای رفع چین و چروک صورت تولید شده که ماده مؤثر آن از بزاق دهان زالو گرفته شده است. پروفسور می یر، آلتون، اوخنر و هورنر معتقدند هرگونه کانون عفونی بدن را بوسیله زالو می‌توان ریشه‌کن کرد. هر زالو ۵ تا ۱۵ میلی لیتر خون می‌مکد (۱۰ برابر حجم بدن خود) در مدت ۱۵ تا ۶۰ دقیقه، پس از جدا شدن زالو خون‌ریزی ۲ تا ۱۰ ساعت طول می‌کشد.

آناتومی زالو
آناتومی زالو
با انداختن دو عدد زالو پشت گوشها می توان امراض صعب العلاج مغز (CXS) پارکینسون، رعشه، (MS) و (VA) گرفتگی عروق مغز، آلزایمر و صرع را معالجه کرد. با زالو درمانی می‌توان زخم معده، کولیت روده، پرستات، امراض ریوی، التهابات کبد، کیسه صفرا و بواسیر را معالجه کرد. با زالو درمانی می‌توان ناباروری مردان (ضعف اسپرم- واریکوسل)، کاهش میل جنسی و ترک اعتیاد مواد مخدر را معالجه کرد. بوعلی سینا در قانون می‌فرماید: « از زالوهایی که کرکهای ریز و نرم دارند یا لاجوردی هستند یا یک خط قرمز در سراسر کمرشان هست پرهیز کنید زیرا دچار بیهوشی، خون‌ریزی، تب، سستی و قرحه‌های بدخیم خواهید شد. از زالوهایی که در آبهای خزه‌دار که محل زیست قورباغه‌ها است استفاده کنید. از زالوهایی که در آبهای گل‌آلود سیاه هستند استفاده نکنید.

زالو بهتر از حجامت خون فاسد را از عمق بدن بیرون می‌کشد. اول محل زالو را با آب گرم پاک کنید ( از صابونهای عطری استفاده نکنید). جایی را که می‌خواهید زالو بیندازید اول با دست مالش بدهید تا سرخ شود. اگر جای زالو را با گل سرشوی یا خون بمالند زالو بهتر می‌گیرد. بهتر آن است که پس از جدا شدن زالو محل گزش او را حجامت بدهند. اگر پس از جدا شدن زالو خون بند نیامد پودر مازوج سوخته، نوره یا خاکستر یا پودر نرم زردچوبه استعمال شود.»
موارد استفاده از زالو در مجمع پژوهشگران طب گیاهی بوعلی‌سینا

۱- دُمَل‌ها و زخم‌های چرکی و جوش‌هایی که در اثر عفونت خون یا در اثر ترشح هورمون جنسی در خون (در اوایل بلوغ) بر پوست چهره و بدن ظاهر می‌شود و آفتِ زیبایی دختران جوان است. زیر هر زخم یک عدد زالو بیندازد.

۲- غده‌های عفونی زیر پوست که درد دارد با انداختن یک زالو زیر غده و یا در ورم گلو از بیرون معالجه می‌شود.

۳- برای گرفتگی رگهای قلب که موجب عوارض قلبی و تنگی نفس می‌شود و دکترها با عمل باز و هزینه‌های کلان بدون ضمانت عمل می‌کنند. با انداختن ۴ عدد زالو بالای پستان چپ با ضمانت و هزینه کم رگها باز می‌شود و این مجمع صدها تجربه در این زمینه دارد.

۴- عوارض سکته مغزی و نرسیدن خون به مغز به صورت فلج یک‌طرفه و رعشه و لرزش سر و دست‌ها و ضعف مغز ظاهر می‌شود. با انداختن ۲ عدد زالو به پشت گوش طرف مقابل آن طرفی که فلج شده، مویرگهای مغز باز و معالجه می‌شود. نکته مهم: در موارد سکته مغزی به دلیل اینکه سلولهای مغز بیشتر از غذا به اکسیژن نیاز دارند، از دست ندادن زمان خیلی مهم است، لذا قبل از هر اقدامی و در کمال خونسردی باید زالو تهیه کرد و پشت گوش بیمار انداخت. تجربه ما در مورد سکته های مغزی که بلافاصله زالو انداخته شده این است که بیمار پس از نیم ساعت به حالت عادی خود برمی گردد (دست و پا و دیگر اعضای بدن فرمانهای مغز را اجرا می کنند) و پس از ۵ ساعت قادر به سخن گفتن می باشد. اکنون که خطر تا حدود ۹۰٪ برطرف شده برای تحت نظر داشتن بیمار به بیمارستان مراجعه کنید. آیا می دانید ؟؟!!! آیا می دانید که در کشور ترکیه مثل بانک خون، بانک زالو هم وجود دارد. به امید اینکه روزی بیمارستانهای ما هم به بانک زالو مجهز شوند.

۵- عوارض قند بر چشم‌ها (مویرگهای چشم از خون غلیظ قندآلود پُر می‌شود و موجب کوری می‌گردد) با انداختن ۲ عدد زالو به دو طرف چشم‌ها خون مویرگهای چشم تخلیه و بینایی برمی‌گردد.

۶- عوارض قند روی پاها که باعث سیاه شدن و گاه زخم شدن پاها می‌شود و جراح‌ها پای مریض را از مچ قطع می‌کنند. با انداختن ۴ عدد زالو به محل سیاه شده که هر ۱۵ روز تکرار شود، خون قندآلود تخلیه و رنگ پوست پا طبیعی می‌شود.

۷- واریس و برجسته شدن و ورم کردن رگهای ساق پا که گاه با درد شدیدی همراه است. با انداختن ۵ عدد زالو روی پاها و تکرار آن هر ۲۰ روز واریس و درد شدید و ورم آن خوب می‌شود.

۸- آرتروز مزمن و درد شدید زانو و آب زانو و ورم زانو و زیر زانو با انداختن ۴ عدد زالو روی پاها تکرار هر ماه آن معالجه می‌شود.

۹- سردرد و سینوزیت مزمن و عفونت سینوسها با انداختن ۴ عدد زالو به شقیقه‌ها، عفونت تخلیه و سردرد خوب می‌شود.

۱۰- کیست و عفونت پستان‌ها با انداختن ۴ عدد زالو زیر هر پستان برطرف و معالجه می‌شود.

۱۱- ورم لوزه‌ها و عفونت آن و خنازیر (زخم خطرناک گلو) با انداختن ۴ عدد زالو ازبیرون به لوزه‌ها و زخم خنازیر معالجه می‌شود.

۱۲- نقرس و درد شدید پاها با انداختن ۴ عدد زالو بین انگشتان پا معالجه می‌شود.

۱۳- باد سرخ (ورم بینی) و پوست سر با انداختن ۴ عدد زالو به محل ورم کرده معالجه می‌شود.

۱۴- واریکوسل و عوارض بیضه‌ها و ضعف اسپرم مردان با انداختن ۳ عدد زالو زیر بیضه‌ها معالجه می‌شود.

۱۵- گل‌مژه و عفونت چشم با انداختن یک عدد زالو به هر طرف چشم معالجه می‌شود.

چند نمونه از تجربه‌های مجمع در مورد زالودرمانی
یک آقا و خانم آمریکایی به مجمع مراجعه کردند که ۵ رگ از رگهای قلبشان گرفته بود، بالای پستان هر یک ۴ عدد زالو انداختیم، فردا نیامدند، روز بعدش با خوشحالی مراجعه کردند که به متخصص مراجعه کردیم و همه رگهای قلب باز شده است. از خوشحالی یک بسته پول گذاشتند روی میز، گفتیم: پولی نیست، پرسیدند: پس چه کنیم؟ گفتیم: صلواتی است، معنی صلوات را نمی‌دانستند، گفتیم: هدیه‌ای است برای جوان‌هایی که شما آمریکایی‌ها کشته‌اید. تکان خوردند. گفتیم: چرا در آمریکا معالجه نکردید که هم متخصصین بهتری دارد و شما هم فقیر نیستید. گفتند: به ۲ دلیل، اولاً جراحان آمریکا ضمانت نمی‌کنند و شما ضمانت می‌کنید، ثانیاً هزینه عمل در آنجا چنان بالاست که درآمد ما توان پرداخت نداشت و حال متوجه شدیم که شما رایگان درمان می کنید.

نمونه‌ای دیگر؛ آقای مقیمی ۷۰ ساله به مجمع مراجعه کرد که از فرزندان امام رضا(ع) هستم و خود آقا مرا راهنمایی کرده است. قندش ۶۰۰ و چشمهایش در اثر عوارض قند کور شده بود. پرسیدم: چرا به دکتر مراجعه نکرده‌اید؟ گفت: به بهترین متخصصین مراجعه کردم گفتند علاج ندارد و مویرگهای چشمت پُر از خونِ قندآلود است، با لیزر هم قابل علاج نیست و باید کوری را تحمل کنی. ما به دو طرف چشم‌ها زالو انداختیم، دو روز بعد آمد و در حضور مریض‌ها شروع به رقصیدن کرد که چشمهایم واشده و روزنامه خواست و مشغول مطالعه شد.

همچنین ببینید

پاکسازی بدن در فصل بهار

بهار فصل پاکساز اخلاط فاسد

بهار فصل پاکساز اخلاط فاسد در طب سنتی می باشد در طب سنتی و طب …

21 دیدگاه

 1. کیومرث اژ جانباز

  سلام برشماحکیمان گرانمایه:اینجانب جانبازجنگ میباشم ودجارمشگلات فراوانی گشته ام.ازجمله{{دردزیرزانوها-تپش قلب-نفس تنگی-بواسیر-اسم شیمیایی-سرفه های شدید-ضعف بینایی-عدم تمرکزحواس وضعف حافظه-جوشهای پوستی-خارشهای شدید پوستی-دردپهلوها-گاهادردبیضه ها-کلیه درد-دردزیرشکم -ضربان و-وزوزگوشها-صدای طنینداردرون کاسه سر-ریزش موها-سینوزیت-یبوست-رفلکس معده-بیخوابیهای شدید————-باتشکرازسعه صدرشما عزیزان———شماره تلفن:09355966689–09375068006-{اصفهان -شاهین شهر}

 2. بوعلی باب سلامتی

  مراجعه شود به مطب جناب آقای دکتر میرغضنفری
  تهران – خیابان آزادی – نرسیده به میدان انقلاب – خیابان جمالزاده جنوبی – کوچه رشت چی – پلاک 38 – واحد 7 – طبقه سوم
  شماره تماس: 66562304 – 66562469 – 66944992 – 66944993

 3. سلام ،مادر من نزدیک به ١٠ سال است که بیماری پارکینسون دارد و متاسفانه مصرف داروها و مراجعه به بهترین متخصصها کمکی به بهبودی بیماری نکرده و علایم بیماری روز به روز بیشتر میشود ،میخواستم راهنمایی کنید که آیا واقعا زالو میتواند کمکی به بهبود لرزش اندام مخصوصا سر بشود؟
  ممنون

 4. بوعلی باب سلامتی

  جهت مداوا به مطب دکتر میر غضنفری که آدرسش در لینک زیر میباشد مراجعه کنید

  لینک آدرس مطب دکتر میر غضنفری

 5. سلام پدرخانم بنده دچار بیماری سیروز کبدی است و احتمالا طی ۵ سال آینده نیاز به پیوند کبد پیدا خواهد کرد
  آیا اساتید طب سنتی میتوانند کمکی به ایشان بنمایند؟

 6. بوعلی باب سلامتی

  بله حتما میتونن کمک کنن و موردهای زیادی بوده که خوب شدن
  آدرس درمانگاها و مطب های مورد تایید دانشگاه علوم پزشکی تهران در لینک زیر موجود است
  لینک

 7. سهراب رحمانیان

  ممنون از مطالب مفیدتان

 8. با سلام آیا نیش زالو درد دارد

 9. بوعلی باب سلامتی

  نیش زالو درد زیادی نداره یعنی خیلی خیلی کمتر از یه آمپول معمولی درد داره

 10. سلام دکتر جای تشکردارم از مطالب مفیدتون..
  یک سوال دارم همسرم از ضعف اسپرم برخورددارن من باید چکارکنم تو حسرت داشتن فرزند هستم کمکم کنید ممنونم

 11. بوعلی باب سلامتی

  باید به متخصصین طب سنتی مراجعه کزده و برنامه تغذیه گرفت
  بعضی چیزا مثل بذر و عرق یونجه , گوشت گنجشک و کبوتر, نخود برای افزایش اسپرم مفید هستن

 12. من مدتی زیرشکمم دردمیکنه تکرر ادرار دارم چکاربایدکرد

 13. بوعلی باب سلامتی

  باید به پزشک مراجعه کنید ببینم مشکل کلیوی یا سنگ کلیه ندارید

 14. سلام ایا تبخال تناسلی درمان قطعی دارد

 15. بوعلی باب سلامتی

  بله
  نشستن در وان حاوی آب و سرکه انگور طبیعی روزی ۱۵ دقیقه

 16. سلام .من در سیزده سالگی به پشت زمین خوردم ودرد زیادی داشتم .ان وقتها زمان جنگ بود وکسی به یک بچه ی زمین خورده نمی رسید درد داشتم تا هفده سالگی موقع زایمان که ده روز درد کشیدم و بیست روز زودتر بچه ام به دنیا امد.وکمر درد م بعدازان زیادتر شدو بچه ی دوم و سوم .وقتی ام ار ای امد و عکس گرفتند گفتند کمرت ده مشکل داردوباید عمل شود چند سال دیگر هم با درد زیاد گذشت تا این که پای راستم حالت کرختی پیدا کرد و دکتر گفت کم کم داری فلج میشوی .در بهمن ۸۸جراحی شدم و گفتند شش تا کار روی کمرت انجام دادیم تا دوسال با دردهای وحشتناکش ساختم اما پاهایم مشکلی نداشتندوفقطکمرم بود. پارسال در سفر عید پای راستم ورم کرد و درد شدیدی گرفت وتا حالا ادامه دارد هم درد و هم ورم ازبین نرفته ولی کم و زیا دمیشود .همه کاری هم کرده ام .حدود ۱/۵۰۰ خرجش کردم اما بیفایده .مویرگهای پاهایم هم زیاد مشخص شده .الان ۴۴ ساله ام ورحمم را هم در اورده ام.چه باید بکنم.تورا به حضرت زهرا قسم بگوئید چه کارکنم.

 17. باسلام بنده ۲۸ سال سن دارم ضعف اسپرم دارم بعد از کلی آزمایش و عمل جراحی (واریکوسل) دکتر گفت نتیجه نگرفتی باید بری برا کاشت اسپرم
  آیا از طریق طب سنتی می تونم بهبود پیدا کنم و زالو درمانی مفید هست برا اسپرم؟
  با تشکر

 18. بوعلی باب سلامتی

  روزانه ۱۰۰ گرم نخودچی مصرف کنید
  برای افزایش اسپرم بسیار مفید است

 19. بوعلی باب سلامتی

  شما در مچ پاهاتون دو عدد زالو بندازید که هم رگ های خونیتون پاکسازی بشه و هم غلظت خونتون کم بشه
  جهت بهبودی کامل به متخصصین طب سنتی مراجعه کنید
  لیست متخصصین طب سنتی و درمانگاهای مجاز در این لینک ببینید

 20. با سلام ایا ضعیفی چشم با نمره ۱ با زالو درمانی برطرف میشه؟

 21. بوعلی باب سلامتی

  اگه مشکل از عروق اطراف چشم باشه بله مفیده