سرخط خبرها
خانه / اخبار روز طب سنتی / درمان صرع در طب سنتی‏

درمان صرع در طب سنتی‏

درمان صرع در طب سنتی‏
پزشکان سنتى افرادى را که بیمارى صرع در آنان مادرزادى بوده با تقویت روحى و جسمى و ورزش‏هاى ملام و جلوگیرى از حالات غیر طبیعى و تشدیدکننده بیمارى و جلوگیرى از یبوست و مصرف داروهائى مانند معجون فیقرا و داروهاى تنظیم ‏کننده اعمال مراکز عصبى مانند اسطوخودوس و ریشه ترخون درمان صرع مى‏ کرده‏ اند

جهت درمان صرع بدین‏ طریق که مقدارى برگ و گل و ساقه ‏هاى جوان اسطوخودوس و مقدارى ریشه ترخون را پودر کرده و با مقدارى سکنجبین و بمدت حدود یک ماه مى ‏خورانیده ‏اند اکثر موارد بیمارى برطرف یا به حد اقل نقصان مى‏ یافته است.

اما در افرادى که بیمارى صرع آنان ارثى نیست ابتدا سبب بیمارى صرع بررسى مى‏ گردد مثلا افرادى که حملات صرع در آنها بعلت تجمع انگل در بدن آنان است با دفع انگل مداوا مى‏ شوند و پس از پاک شدن بدن از انگل داروهاى قطع‏ کننده حملات نیز مصرف مى ‏شوند.

اسطوخودوس
اسطوخودوس
گاهی بیماری صرع بخاطر تجمع اخلاط سوخته در مغز می باشد که در این افراد برای درمان صرع می توان از شربت مصفای مغز و قلب در فروشگاه خرید سبز استفاده کنند

و یکى از داروهائیکه اطباء سنتى براى درمان صرع مصرف مى‏ کنند عبارتست از عاقرقرها (ریشه ترخون) و افتیمون (سس) و بسفایح (سرخس بسفایح) از هرکدام مقدار ۳ مثقال (پانزده گرم) را کوبیده و پودر حاصل را با مویز سیاه (شاهانى) مجددا مى‏ کوبند تا بصورت معجون درآید سپس هفت قسمت نموده بمدت هفت روز قبل از صبحانه به بیمار خورانیده مى‏ شود. و هر سه ماه یکبار خوردن این معجون را تکرار مى‏ نمایند.

دیگر از داروهائیکه اطباء سنتى براى درمان صرع تجویز مى ‏نمایند عبارتست از افتیمون دو مثقال- افسنطین دو مثقال برگ خشک شده حنظل پنج تا هفت گرم که این مجموعه را دم کرده و صبح ناشتا به بیمار مى ‏خورانند در بهبود بیمارى بسیار مجرب است.

اما چنانچه پیدایش صرع و بخصوص در افراد بالغ بعلت پیدایش ورم یا غده ‏اى در مغز باشد. در صورت تشخیص ورم باید از داروهاى برطرف‏ کننده اورام مغز استفاده شود تا اورام تحلیل رفته و بیمارى زایل گردد. و اگر غده مغز طورى باشد که پس از مدتى مصرف این‏گونه داروها تحلیل نرود. و آزار دهنده بوده یا بیم پیشرفت آن برود مى ‏توان با نظر اطباء متخصص نسبت به عمل جراحى و قطع غده مذکور اقدام نمود.

خسروى، سید مهدى، طب سنتى سینا، درمان بیماریهاى مختلف با گیاهان دارویى، ۱جلد، نشر محمد – تهران، چاپ: هفتم، ۱۳۸۱ ه.ش.
تهیه و تنظیم از تیم پژوهشی بوعلی باب سلامتی
www.boalii.ir
استفاده از مطالب سایت بدون ذکر منبع طبق ماده ۱۲ قانون جرائم رایانه‌ای مورد پیگیری قرار خواهد گرفت

همچنین ببینید

کرفس سبزی معجزه گر

خواص کرفس در طب سنتی

خواص کرفس در طب سنتی کرفس لاغر کننده بسیار قوی و چربی سوز کرفس دردهاى …